Перейти до основного вмісту

Корекція валютних курсів

У зв'язку з постійним коливанням курсів валют, виникає необхідність періодичного коригування додаткової валюти. Якщо дані коригування не будуть проводитись, суми, конвертовані з іноземних (або додаткових) валют і рознесені в головній книзі в локальній валюті, можуть виявитися неточними. До того ж, щоденні операції, обліковані до моменту введення в програму щоденного курсу валют, слід оновлювати після введення інформації про курси валют.
Пакетне завдання Корекція валютних курсів використовується для коригування курсів валют облікованих операцій по клієнтам, постачальникам і банківським рахункам. Також може бути виконане коригування сум в додатковій звітній валюті в операціях ГК.

Вплив на клієнтів і постачальників

Для рахунків клієнта і постачальника пакетне завдання коригує курсову різницю, використовуючи обмінний курс на дату обліку, яка зазначається в пакетному завданні. Пакетне завдання розраховує різницю для окремих валютних балансів і відображає суми на рахунку ГК, зазначеному в полі Рахунок нереалізованого прибутку або в полі Рахунок нереалізованих збитків на сторінці Валюти. Балансуючі операції автоматично враховуються на рахунках клієнтів/постачальників в головній книзі.

Пакетне завдання обробляє всі відкриті операції книги клієнтів і постачальників. У разі виникнення курсової різниці, пакетне завдання створює нову детальну операцію книги операцій клієнта або постачальника, яка відображає скориговану суму по операції книги клієнта або постачальника.

Виміри в книзі операції клієнтів і постачальників

Коригувальним операціям присвоюються дані з операцій книги клієнтів або постачальників, а зроблені зміни відображаються за величинами вимірів.

Вплив на банківські рахунки

Для банківських рахунків пакетне завдання коригує курсову різницю, використовуючи обмінний курс на дату обліку, яка зазначається в пакетному завданні. Пакетне завдання розраховує різницю для кожного банківського рахунку, що має код валюти, і відображає суми на рахунку ГК, зазначеному в полі Рахунок реалізованого прибутку або в полі Рахунок реалізованих збитків на сторінці Валюти. Балансуючі операції автоматично враховуються на банківських рахунках Головної книги, зазначених в облікових групах банківських рахунків. Пакетне завдання розраховує одну операцію на валюту для кожної групи рахунків.

Виміри в операціях банківських рахунків

Коригувальним операціям для рахунку головної книги банківського рахунку і для рахунку прибутків/збитків присвоюються стандартні виміри банківського рахунку.

Вплив на рахунки ГК

Якщо облік ведеться в додатковій звітній валюті, то, за допомогою пакетного завдання, можна створити нові операції ГК для корекції курсів між локальною та додатковою звітною валютою. Пакетне завдання розраховує різниці для кожної операції ГК і коригує їх в залежності від вмісту поля Корекція курсів валют для кожного рахунку ГК.

Виміри в операціях рахунків ГК

Коригувальним операціям присвоюються стандартні виміри з рахунків, на яких вони відображаються.

Перевірка налаштувань, які впливають на облік операцій при виконанні пакетного завдання Корекція валютних курсів:

  • налаштування валюти. Детальна інформація про те, як налаштовуються валюти приведена на сторінці Валюти;

  • налаштування ГК. На сторінці Налаштування ГК на вкладці Корекція валют присутні наступні налаштування, котрі впливають на облік операцій при виконанні Корекції валютних курсів:

    • Кор. валютних курсів як сторно – якщо дане налаштування активоване, то операції коригування валютних курсів будуть записані в Операціях ГК методом червоного сторно;
    • Підсумувати прибутки/збитки – якщо дане налаштування активоване, то сумуючий результат прибутку або збитку при нарахуванні нереалізованих курсових різниць буде опублікований;
    • Корекція курсових різниць для передоплат – якщо дане налаштування активоване, то періодичним завданням Корекція валютних курсів будуть переоцінюватись операції з типом Платіж.

Запуск пакетного завдання Корекція валютних курсів

Для запуску пакетного завдання Корекція валютних курсів виконайте наступні дії:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та введіть Корекція валютних курсів або на сторінці Валюти використайте функцію Процес > Корекція валютних курсів.
  2. У вікні, що відкриється необхідно заповнити наступні поля:
ПолеОпис
Дата початкуВизначає початкову дату для пошуку та корекції операцій. Дане поле можна залишити пустим, для того, щоб для корекції були використані усі операції
Дата закінченняВизначає кінцеву дату для пошуку та корекції операції.
Опис облікуВизначає текст операції головної книги, які створюються пакетним завданням. Текст за замовчуванням "Корекція валютного курсу %1 %2", де %1 - код валюти, %2 - сума валюти, що корегується.
Дата облікуВизначає дату якою будуть опубліковані записи по корекції. Зазвичай збігається з Датою закінчення в пакетному завданні.
Номер документуВизначає номер документу, який буде відображатися в записах головної книги, створених пакетним завданням
Корекція рахунків ГК по дод. звітній валютіАктивуйте дане поле, якщо потрібно виконати корекцію в додатковій звітній валюті
Корекція банк. рахунківВизначає, чи буде виконуватись корекція валютних курсів для операцій з банківськими рахунками
Корекція клієнтівВизначає, чи буде виконуватись корекція валютних курсів для операцій клієнтів.
Корекція постачальниківВизначає, чи буде виконуватись корекція валютних курсів для операцій постачальників.
Попередній переглядДана опція дозволяє переглянути операції, створені пакетним завданням до їх опублікування.
Вимір для позитивнихВизначає значення виміру для записів по прибуткам в результаті виникнення курсових різниць
Вимір для негативнихВизначає значення виміру для записів по збиткам в результаті виникнення курсових різниць

Нижче в пакетному завданні подані фільтри, за якими можна обмежити дію пакетного завдання.

Для перегляду опублікованих пакетним завданням Коррекція валютних курсів операцій необхідно:

  1. Натиснути кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та ввести Операції головної книги, перейти за відповідним посиланням.
  2. Відкриються усі Операції ГК. Натисніть кнопку Filter, яка відкриває панель фільтрів та виберіть фільтр Номер документу. Введіть значення номеру документа, яке вказувалось при запуску пакетного завдання в полі Номер документу.
© 2008 - 2023 SMART business