Перейти до основного вмісту

Створення податкових накладних купівлі

Податкові накладні купівлі можуть бути створені наступними способами:

Автоматичне створення податкових накладних купівлі

Якщо необхідно створювати податкові накладні продажу автоматично під час обліку документу продажу згідно обраного методу створення ПН необхідно: для обраної ПДВ-Бізнес групи встановити опцію Автостворення ПН на сторінці ПДВ-бізнес групи.

Імпорт вхідних податкових накладних купівлі

Якщо необхідно створити податкову накладну чи розрахунок коригування купівлі на основі даних із єдиного реєстру податкових накладних, існує можливість імпортувати дані у форматі XML за допомогою періодичного завдання Імпорт ПН купівлі. Для цього:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриває функцію Пошук, введіть Імпорт ПН купівлі, виберіть відповідне посилання.
  2. У відкритому вікні Імпорт оберіть необхідний файл для імпорту.

Примітка

Якщо в системі не буде знайдено операції постачальника, то при імпорті ПН купівлі буде відображено повідомлення з описом помилки.

  1. Після завершення імпорту файлу, відриється список створених податкових накладних купівлі.

Примітка

Якщо імпортовані документи вже існують в системі, буде відображене повідомлення про те, що документ вже існує.

Формування податкових накладних купівлі за період за допомогою періодичного завдання

Для створення та переформування податкових накладних та розрахунків коригувань у загальному порядку для Постачальників за необхідний період, використовуйте періодичне завдання Формування податкових накладних за період. Податкові накладні та розрахунки коригування формуються у відповідності до обраного Методу Створення податкової накладної, що налаштовуються для ПДВ Бізнес-групи постачальника. Періодичне завдання Формування податкових накладних за період використовується для створення і переформування за період раніше не облікованих податкових документів за методом Рахунок, Перша подія, Перша подія за договором, Перша подія за замовленням, Платіж.

Послідовність роботи:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриває функцію Пошук, введіть Формування податкових накладних за період, виберіть відповідне посилання.
  2. На сторінці Формування податкових накладних за період потрібно заповнити необхідні поля, описані у таблиці:
ПолеОпис
Дата зОберіть дату, з якої необхідно створити податкові документи.
Дата закінченняОберіть дату, до якої необхідно створити податкові документи.
Переформувати для клієнтівВстановіть цю опцію, якщо необхідно створити ПН і РК для клієнтів.
Переформувати для ПостачальниківВстановіть цю опцію, якщо необхідно створити ПН і РК для постачальників.
Зберігати ПН після кожного клієнтаВстановіть цю опцію, якщо необхідно створити ПН і РК для великої кількості контрагентів з послідовним збереженням створених документів. Якщо опцію не обрано, то при виникненні помилки під час роботи завдання, жодної ПН чи РК не буде створено. Якщо ознаку обрано, то при виникненні помилки під час роботи завдання, будуть створені ПН і РК по всім контрагентам крім того, у операціях якого виникла помилка.
  1. Якщо необхідно, є можливість скористатись фільтрами на вкладках Продаж ПН Заголовок та Купівля ПН Заголовок. Наприклад, щоб скласти Податкові накладні продажу по конкретному Постачальнику за період, вкажіть Код Постачальника у зоні фільтрації вкладки Купівля ПН Заголовок для поля Назва рахунку.

  2. Натиснути ОК для запуску завдання. Після завершення роботи завдання з’явиться повідомлення про створення податкових накладних. У випадку виникнення помилки, системою буде відкрито сторінку Повідомлення про помилки з переліком та їх коротким описом.

Примітка

Повторний запуск завдання за однаковий період з однаковими параметрами видалить раніше створені ПН і РК, що не обліковані і не пройшли перевірку реєстрації - у яких не заповнено поле Номер зовнішнього документу у заголовку Податкової накладної.

  1. Перевірити створені податкові документи можна на сторінці Податкові накладні продажу або Перевірка створених ПН продажу. Ознайомитись з описом їх використання можна за посиланням.

Дивись також:

Налаштування обліку ПДВ

Перевірка створених ПН купівлі

© 2008 - 2023 SMART business