Перейти до основного вмісту

Налаштування обліку ПДВ

Для коректного ведення обліку з ПДВ необхідно налаштувати загальні відомості щодо податків у Податки налаштування, періоди для обліку ПДВ у Податкові періоди. Також потрібно вказати правила для обліку ПДВ у Налаштування обліку ПДВ та налаштувати і призначити ПДВ бізнес-групи для Клієнтів та ПДВ товарні групи для товарів та послуг.

Податкові періоди

Щоб створити податкові періоди виконайте наступні дії:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та введіть Податкові періоди, перейдіть за відповідним посиланням.
  2. На сторінці Податкових періодів натисніть Дії > Функції > Створити Період.
  3. У вікні Створити Новий Період заповніть наступні поля:
ПолеОпис
Дата початкуВизначає дату початку нового податкового періоду. Зазвичай, початок календарного року.
Кіл. ПеріодівВизначає кількість періодів для створення. Для України законодавчо визначена кількість періодів 12.
Довжина періодуВизначає довжину податкового періоду. Для України законодавчо визначена довжина податкового періоду один календарний місяць. В системі вказується як .

Примітка
Податкові періоди створюються по порядку. Неможливо створити новий податковий період раніше вже створеного періоду.

Сторінка Податкові періоди має наступні поля:

ПолеОпис
Дата початкуВ цьому полі визначається дата початку податкового періоду. Після використання функції Створити період поле буде заповнено автоматично.
Ім'яДане поле визначає назву податкового періоду. Після використання функції Створити період поле буде заповнено автоматично.
ЗакритоВ даному полі відображається стан податкового періоду - Закритий чи Відкритий. Проставляється автоматично після використання функції Закрити період.
Частка використанняВ даному полі вказується частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях поточного звітного періоду, якщо організація має одночасно оподатковувані, й неоподатковані ПДВ доходи.
Річна частка використанняВ даному полі вказується частка використання розрахована при річному перерахунку. Детальніше, в Річний перерахунок податкових зобов'язань.

Щоб закрити податковий період на сторінці Податкових періодів виділіть необхідний податковий період та натисніть Дії > Функції > Закрити Період. Після закриття податкового періоду створення та облік податкових документів в цьому періоді неможливий.

Для відкриття закритого податкового періоду виділіть закритий податковий період та натисніть Дії > Функції > Відкрити Період.

Податки налаштування

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та введіть Податки налаштування.
  2. На сторінці Податки налаштування виконайте всі необхідні налаштування.

Налаштування обліку ПДВ

Розрахунок суми ПДВ для продажів та купівель в системі відбувається на підставі Налаштувань обліку ПДВ, що представлені комбінаціями ПДВ бізнес-груп та товарних груп. Для кожної комбінації можна вказати відсоток ПДВ, тип розрахунку ПДВ, рахунки головної книги для обліку ПДВ для продажів та покупок, а також інші необхідні поля. Щоб перейти до налаштування виконайте наступні дії:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та введіть Налаштування обліку ПДВ, перейдіть за відповідним посиланням.
  2. В рядках заповніть усі необхідні поля для комбінацій ПДВ бізнес-групи та ПДВ товарної групи.
ПолеОпис
ПДВ фiн.рахунокВ даному полі зазначається номер рахунку головної книги для закриття ПДВ (підтверджений).
Код ставки податкової накладноїВ даному полі зазначається код ставки ПДВ для податкової накладної для експорту в XML. Можливі наступні коди: 20 - для операцій, що обкладаються податком 20 % ПДВ; 7 - для операцій із 7% ПДВ; 901 - експортні операції (ставка ПДВ - 0%); 902 - постачання за ставкою 0% на митній території України товарів/послуг; 903 - для звільнених від ПДВ постачань.
Код ставки додаткаВ даному полі зазначається код ставки ПДВ для Розрахунку коригування до податкової накладної.
Фін. рах. для річн. перерах. ПДВ (Доходи)В даному полі зазначається рахунок головної книги для доходів при зменшенні компенсуючих зобов'язань при річному перерахунку ПДВ.
Рахунок вiдшкодування ПДВВ даному полі зазначається рахунок головної книги для відшкодування ПДВ.
Фін. рах. для річн. перерах. ПДВ (Витрати)В даному полі рахунок головної книги для витрат при зменшенні компенсуючих зобов'язань при річному перерахунку ПДВ.
ПДВ не нараховуєтьсяВ даному полі зазначається чи не нараховується ПДВ по операціях.
Причина невидачі ПНВ даному полі зазначається код причини збереження ПН, який дозволяє відстежити операцію.
Фін. рахунок для компенсуючих ПДВ зобов'язаньВ даному полі зазначається рахунок головної книги для компенсації зобов'язань.

Налаштування ПДВ бізнес-груп

ПДВ бізнес групи призначаються клієнтам та постачальникам і відповідають за розрахунок та облік ПДВ. Для налаштування ПДВ бізнес груп виконайте наступне:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та введіть ПДВ бізнес групи, перейдіть за відповідним посиланням.
  2. На сторінці ПДВ бізнес групи натисніть Створити для створення нової бізнес групи. Заповніть наступні поля:
ПолеОпис
IПНІндивідуальний податковий номер. Дане поле призначене для внесення умовних ІПН для тих ПДВ бізнес-груп, в яких вони використовуються.
Неплатник ПДВВ даному полі зазначається чи є клієнт або постачальник, якому призначена ця бізнес-група, платником ПДВ.
ПДВ на собівартістьВ даному полі вказується спосіб розподілу ПДВ у вартість для формування ПН з компенсуючими Податковими зобов'язаннями. 100 % ПДВ в собівартість означає, що вся сума ПДВ буде віднесена на собівартість товару/послуги. ПК пропорц. ЧВ означає, що сума ПДВ буде розподілена відповідно до частки використання.
Не створювати РК+ПН для кредит-нотиДане поле дає можливість зазначити, що Податкова накладна та Розрахунок Коригування не будуть створюватись для документа Кредит-Ноти.
Імпорт послугДане поле вказує ознаку для формування ПН продажу з замовлення на купівлю або авансового платежу (застосованого до випущених замовлення) з імпорту послуг.
Створення податкової накладноїВ даному полі вказується метод формування податкових накладних та розрахунків коригування. Можливі варіанти: Перша подія - означає, що податкова накладна завжди створюватиметься по першій події; Рахунок - означає, що податкова накладна створюватиметься по облікованому рахунку; Перша подія по замовленню - означає, що податкова накладна створюватиметься по першій події кожного окремого замовлення; Підсумкова ПН - означає, що буде створюватись підсумкова податкова накладна; Перша подія по договору - означає, що податкова накладна створюватиметься по першій події, облікованій за окремим договором; Платіж - означає, що податкова накладна створюватиметься по платежу.
НерезидентВ даному полі зазначається ознака ПДВ бізнес-групі контрагента-нерезидента для виписки ПН при експорті.

Причини корекції

Згідно законодавства України в Розрахунку коригування до податкової накладної необхідно вказувати Код причини коригування. Для налаштування причин коригування виконайте наступне:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та введіть Причини корекції, перейдіть за відповідним посиланням.
  2. На сторінці Причини корекції натисніть кнопку Створити та заповніть поля Код, Опис та Тип корекції.

Примітка
Коди причин корекції повинні відповідати законодавчо прийнятому Довіднику умовних кодів причин коригування.

Причини невидачі ПН

Для податкових накладних з відміткою "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" необхідно налаштувати коди причин невидачі ПН. Для цього виконайте наступні дії:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та введіть Причини зберігання ПН, перейдіть за відповідним посиланням.
  2. На сторінці Причини зберігання ПН натисніть кнопку Створити та заповніть всі необхідні поля.

Примітка
Коди причин невидачі ПН повинні відповідати законодавчо прийнятому Порядку заповнення податкової накладної.

Одиниці виміру для XML формату податкових документів

Для XML формату податкових документів необхідно налаштувати Одиниці виміру. Для цього виконайте наступні дії:

  1. Натисніть кнопку Search, яка відкриє функцію Пошук та введіть Одиниці виміру
  2. На сторінці Одиниці виміру заповніть поля Код одиниці вимірювання та Опис для XML.

Примітка
Поля Код одиниці вимірювання та Опис для XML повинні відповідати Класифікатору системи позначень одиниць вимірювання та обліку.

Корисні посилання

Настройка методов расчета и учета налога на добавленную стоимость
Створення податкових накладних купівлі
Створення Розрахунку коригування до податкової накладної купівлі
Формування податкових накладних продажу за період
Створення Розрахунку коригування до податкової накладної продажу
Річний перерахунок податкових зобов'язань
Створення підсумкової податкової накладної
Експорт Податкових Накладних в xml
Податкова накладна на імпорт послуг
Компенсуюча податкова накладна

© 2008 - 2023 SMART business