Перейти до основного вмісту

Сценарій "Накази на відсутність"

Усі види відсутності, що оплачуються згідно із законодавством із середнього заробітку (лікарняні, відпустки, відрядження та ін.), мають бути зареєстровані відповідними видами наказів. У системі різняться 4 види наказів:

• На відпустку.

• На відрядження.

• На лікарняний.

• Інші види відсутності, оплачувані по СЗ.

Крок 1 Заповнення заголовка наказу

Заголовок наказу відсутність будь-якого типу має такі поля з однаковими принципами заповнення:

Сторінка заголовка наказу на відсутність

ПолеОпис
НомерВнутрішній номер наказу відсутність. Визначається автоматично відповідно до серії номерів для відповідного типу наказу, визначеної у формі Налаштування модуля Персонал і зарплата (сценарій Загальні налаштування модуля).
Дата документаДата створення документа.
Дата облікуДата обліку документа. За замовчуванням значення поля збігається зі значенням поля «Дата документа», але в разі потреби може бути змінено вручну. Зазначеною датою буде сформована операція у «Книзі операцій по співробітникам» та у «Книзі операції відсутності співробітника».
Код періодуКод періоду, в якому поточний документ має бути включений до зарплатного документа. За замовчуванням поле автоматично заповнюється кодом періоду, що відповідає даті обліку. У разі потреби, значення поля може бути змінено вручну. Це буває необхідним, наприклад, у разі оплати лікарняного у наступному зарплатному періоді.
Номер кадрового наказуНомер наказу на відсутність, який відображатиметься у відповідній друкованій формі документа. Значення буде визначено під час випуску документа (або при обліку) із Серії номерів кадрових наказів
Серія номерів кадрових наказівСерія номерів, яка використовуватиметься для визначення номера кадрового наказу. Значення буде визначено за замовчуванням із Загального налаштування модуля, але його можна змінити, вибравши одну із зв'язаних серій.
Дата кадрового наказуДата наказу на відсутність, яка відображатиметься у друкованій формі документа. За промовчанням значення поля збігається зі значенням поля «Дата документа», але при необхідності може бути змінено вручну користувачем.
Код співробітникаКод співробітника.
ОписОпис наказу, який буде відображено в полі «Книги операцій по співробітниках».
Дата початкуДата початку періоду відсутності. Поле автоматично заповнюється після заповнення рядків документа.
Дата закінченняДата закінчення періоду відсутності. Поле автоматично заповнюється після заповнення рядків документа.
Календарні дніКількість календарних днів у період відсутності. Поле автоматично заповнюється після заповнення рядків документа.
СтатусСтатус документа, поле заповнюється автоматично та відображає поточний статус документа («Випущено» / «Відкрито»).
КоригуванняНаказ є коригуванням іншого наказу. Детальніше за крок Коригування наказів на відсутність.
Номер коригованого документаНомер наказу, що коригується. Детальніше у кроці Коригування наказів на відсутність.
Текстовий шаблонТекстовий шаблон документа, за яким буде згенеровано значення Тексту наказу. Докладніше у сценарії Текстові шаблони
Повна назваПІБ співробітника. Визначається автоматично відповідно до коду обраного працівника.
Робочі дніКількість робочих днів, на які оформляється наказ. Розраховується автоматично відповідно до вибраних «Дата початку» та «Дата закінчення».
Код виконавцяВизначає код користувача, який відповідає за документ.
Центр відповідальностіВизначається автоматично.

У рядках документа всі типи наказів мають такі спільні поля:

Сторінка рядка наказу на відсутність

ПолеОпис
Код часової активностіКод часової активності, що відповідає виду відсутності.
Код елементуКод зарплатного елементу, який використовуватиметься для оплати цього виду відсутності. Код елементу може бути визначений автоматично на основі налаштування для вибраного коду часової активності (сценарій Облік робочого часу).
ОписОпис причини відсутності. За замовчуванням, опис причини збігається з назвою відповідного коду часової активності. Але це може бути змінено користувачем при необхідності.
Дата початкуДата початку хвороби/відпустки/відрядження та іншого виду відсутності залежно від типу наказу.
Дата закінченняДата закінчення хвороби/відпустки/відрядження та іншого виду відсутності, залежно від типу наказу.

Зауважте, що Microsoft Dynamics не обмежує кількість рядків у документі на відсутність. Однак, з метою коректного формування друкованих форм документів та розрахунків, не рекомендується формувати накази на відсутність з більш ніж одним рядком.

На сторінці наказу доступний факт-бокс та кнопка «Вкладення». При натисканні на кількість документів на факт-боксі або на кнопку буде відкрито сторінку «Вкладений документ», де можна прикріплювати зовнішні файли до цього наказу.

На закладці «Обробити», за кнопкою «Створити рядки», викликається сторінка «Майстер створення рядків наказу».

Де можна автоматично розділяти період відпустки на кілька видів відпустки. Необхідно вказати код відпустки та поставити пріоритети. Натиснути кнопку "далі".

Ввести дати початку та закінчення відпустки. І натиснути кнопку «завершити».

Після цього програма автоматично розділить відпустку на залишок днів у балансі відпустки співробітника за вказаними видами активності.

На закладці «Пов'язані», за кнопкою «Наказ – Текст кадрового наказу», викликається сторінка «Текст кадрового наказу», де можна вибрати «Текстовий шаблон» та редагувати значення в полях «Текст наказу» та «Підстава наказу», які використовуються під час друку наказу у звіт, налаштований за допомогою Word layout.

Закладка «Дії»:

Сформований наказ на відпустку має бути затверджений (Дії - Функції - Випустити), щоб уникнути випадкових змін та «забрати» наступний номер кадрового наказу. Однак, при необхідності, випущений наказ на відпустку можна відкрити (Дії - Функції - Відкрити). Для того, щоб наказ на відсутність було відображено у графіку обліку робочого часу та включено до розрахунку заробітної плати, наказ необхідно облікувати (Дії -Облік – Облікувати). В результаті обліку наказу в системі буде виконано такі дії:

• У табелі обліку робочого часу співробітника автоматично проставляється код відсутності, зазначений у рядку наказу. У полях "Тип документа", "Номер документа", "Дата документа" детального табеля обліку робочого часу буде вказано документ, на підставі якого були внесені зміни до планового графіку.

• Сформовано запис про відсутність співробітника. Для перегляду сформованого запису в картці співробітника необхідно вибрати "Історія" - "Операції відсутності співробітника".

• У книзі операцій по співробітниках буде сформовано один або кілька записів, що відповідають періоду відсутності, необхідних для розрахунку заробітної плати для цього виду відсутності. Для перегляду сформованого запису в картці співробітника необхідно вибрати "Історія" - "Книга операцій по співробітниках".

• Обліковий наказ буде перенесено до розділу облікованих документів.

Зверніть увагу, що наказ на відсутність може бути облікований навіть у випадку, якщо табель обліку робочого часу за відповідний період вже випущений. Система автоматично може замінювати спеціальні коди часової відсутності вже затвердженому табелі обліку робочого часу. Коди часової відсутності, які можуть бути замінені у вже затверджених табелях табелях обліку робочого часу, повинні мати активну опцію «Дозволити перевизначення» (сценарій Облік робочого часу). Такі коди часової відсутності повинні проставлятися безпосередньо в табелі без використання наказів на відсутності. Якщо необхідно скоригувати наказ на відсутність, який вже облікований у закритому періоді, необхідно використовувати функціональність коригування наказів (детальніше у кроці Коригування наказів на відсутність.).

Наказ на відсутність можна скопіювати («Копіювати наказ»). Для цього необхідно створити новий наказ та натиснути кнопку Дії – Функції - Копіювати наказ та заповнити наступні поля:

Сторінка Копіювання наказу на відсутність

ПолеОпис
Тип документаВибирається зі списку: • Наказ. • Облікований наказ
Номер документаВибирається зі списку наказів на відсутність, залежно від вибраного типу документа.
Код співробітникаЗаповнюється автоматично із рядків вибраного наказу на відсутність
Повна назваЗаповнюється автоматично із рядків вибраного наказу на відсутність
Включати код співробітникаПри встановленні чеккера – новий наказ на відсутність буде скопійовано код співробітника з обраного наказу на відсутність
Включати заголовокПри установці чеккера – новий наказ на відсутність буде скопійовано заголовок з обраного наказу на відсутність
Перерахувати рядкиПри установці чеккера – рядки наказу будуть перераховані
Максимальний час створення рядкаВизначає максимальний час формування рядків звіту. У разі перевищення цього часу формування звіту буде скасовано.
Максимум рядківВизначає максимальну кількість рядків, які включаються до звіту. При перевищенні цієї кількості формування звіту буде скасовано.
Максимум документівВизначає максимальну кількість документів, які включаються до звіту. Цей параметр стосується лише звітів документів. При перевищенні цієї кількості формування звіту буде скасовано.

Крок 2 Відпустка

Цей вид наказу на відсутність використовується для реєстрації наказів на відпустку співробітників.

Заповнення заголовка документа здійснюється звичайним чином, як і всіх наказів на відсутність, (Крок 1 даного сценарію). Додатково у наказі на відпустку необхідно заповнити такі поля:

Сторінка «Наказ на відпустку», Рядки

ПолеОпис
Тип відпусткиТип відпустки. Значення поля визначається автоматично залежно від налаштування, вказаного для вибраного в полі коду часової активності, і не змінюється.
Номер заяви на відпусткуНомер заяви на відпустку. Поле не є обов'язковим для заповнення та використовується, якщо у компанії використовується функціональність планування відпусток. Зверніть увагу, що при заповненні номера заяви на відпустку, ряд полів рядка документа заповнюються автоматично на підставі даних, що вже є в заяві.
Календарні дніКількість календарних днів у періоді відпустки. Зверніть увагу, що під час розрахунку днів за замовчуванням виключаються святкові дні, встановлені відповідно до законодавства. Якщо святкові дні не потрібно виключати, то для коду активності має бути встановлене налаштування "Включати святкові дні до наказу" (сценарій Облік робочого часу). Святкові дні визначаються згідно з офіційним календарем, зазначеним у «Налаштування модуля Персонал і зарплата» (сценарій Загальні налаштування модуля).
Дні оплачувані роботодавцемКількість днів відпустки, які будуть сплачені роботодавцем. Зазвичай кількість днів збігається з числом календарних днів відпустки, однак значення поля може бути змінено вручну.
Період СЗ зПерший період до розрахунку середнього заробітку. Кількість місяців для розрахунку визначається в Налаштування розрахунку середнього заробітку. При визначенні місяців для розрахунку враховуються лише повні місяці роботи з 1 по 1 число. Якщо повних місяців немає, то значення Періодів СЗ будуть порожні, і розрахунок відбуватиметься за окладом співробітника за функцією, яка вказана в Налаштуванні розрахунку середнього заробітку. Значення можна змінити вручну.
Період СЗ поОстанній період для розрахунку середнього заробітку. Значення може бути змінено вручну.
Робочі дніРозраховуються за календарем працівника. Для відпустки мають інформаційний характер.
Номер операції нарахуванняМожна вказати номер операції нарахування відпустки, до якої буде віднесено використану відпустку. Якщо не вказати значення, то використані дні будуть визначені до нарахованих методом «застосувати до старшого».
КоригуванняВикористовується для коригування наказу. Значення визначається автоматично та не редагується. Детальна інформація за кроком Коригування наказів на відсутність.
Коригування номер рядкаВикористовується для коригування наказу. Значення визначається автоматично та не редагується. Детальна інформація за кроком Коригування наказів на відсутність.
Категорія особиЗначення переноситься з налаштування коду часової активності та може бути змінена вручну. Якщо значення задано, то ця відсутність відображатиметься в звітності.
Тип подіїЗначення переноситься з налаштування коду часової активності та може бути змінено вручну. Якщо значення задано, то ця відсутність відображатиметься у Е-трудовій діяльності співробітника (докладніше сценарій Облік Наказу на відпустку для Е-діяльності).

Додатково для рядків наказу на відпустку необхідно заповнити такі поля:

Сторінка «Наказ на відпустку», Рядки

ПолеОпис
Робочі дніКількість робочих днів, що припадають на період відпустки. Робочі дні визначаються згідно з календарем, за яким працює співробітник.
Дні оплачувані роботодавцемКількість днів відпустки, які будуть сплачені роботодавцем. Зазвичай кількість днів збігається з числом робочих днів, однак значення поля може бути змінено вручну.
Період СЗ зПерший період до розрахунку середнього заробітку. Кількість місяців для розрахунку визначається в Налаштування розрахунку середнього заробітку. При визначенні місяців для розрахунку враховуються лише повні місяці роботи з 1 по 1 число. Якщо повних місяців немає, то значення Періодів СЗ будуть порожні і розрахунок відбуватиметься за окладом працівника за функцією, яка вказана в Налаштуванні розрахунку середнього заробітку. Якщо відрядження починається в місяці прийому співробітника (але не дорівнює даті прийому) або в наступному і для коду активності встановлено налаштування «Враховувати місяць дати початку», цей місяць потрапить в Період СЗ. Значення можна змінити вручну. При розрахунку середнього заробітку може виявитися, що база за Періоди СЗ = 0. Тоді аналізується налаштування «Виключити поточний період», якщо вона встановлена, Періоди СЗ змінюються на попередні від попереднього значення «Період СЗ з» на кількість місяців з налаштування. Якщо і в тих періодах не буде бази, то розрахунок відбуватиметься за окладом співробітника за функцією, яка вказана в Налаштуванні розрахунку середнього заробітку.
Період СЗ поОстанній період до розрахунку середнього заробітку. Значення можна змінити вручну.
Використання календарних днівЗа наявності налаштування будуть рахуватися календарні дні за стовпцями Дата початку та Дата закінчення. Якщо її не встановлено – то вважаються робочі дні за графіком співробітника. Можна використовувати для відрядження, які потрапляють на вихідні дні. У такому разі потрібно створювати кілька рядків у наказі – окремо для робочих днів та окремо для вихідних.
На підставі сформованого наказу на відпустку може бути роздрукований наказ про надання відпустки згідно з налаштуванням вибору звітів: типова форма П-3 або довільна форма, налаштована за допомогою Word layout. Необхідно вибрати «Звіти», вибрати у вікні «Друк».

Перевірити правильність даних у вікні «Наказ на відпустку» та підтвердити друк натиснувши «ОК».

Формування друкованої форми є й у облікованих наказів на відпустку.

На закладці «Пов'язані» у наказах є можливість внести нарахування за відгулом та операцію за умовами заміщення.

При внесенні відгулу необхідно заповнити такі поля:

ПолеОпис
Код часової активностіВибирається зі списку кодів часових активностей.
Дата початкуДата початку балансу днів без сплати.
Дата закінченняДата закінчення балансу днів без сплати.
Кількість днівЗаповнюється автоматично за введеними датами початку та закінчення.

При обліку документа співробітнику до балансу відпустки додається нарахування відгулу. При скасуванні обліку видаляється.

При внесенні Умов заміщення відкривається форма заповнення, як у журналі співробітника (сценарій Журнал співробітників). Принцип заповнення той самий. При обліку наказу на відсутність співробітнику додаються Умови заміщення, а при скасуванні – видаляються.

Крок 3 Відрядження

Даний вид наказу на відсутність використовується для відображення інформації про службові відрядження співробітників.

Заповнення заголовка документа здійснюється типово, як і для всіх наказів на відсутність. Додатково у наказі на відрядження необхідно відобразити такі поля, які необхідні для коректного формування друкованих форм документа:

Сторінка «Наказ на відрядження», Заголовок

ПолеОпис
Пункт призначенняНазва населеного пункту, адреса. Поле обов'язкове для заповнення.
Мета відрядженняОпис цілей відрядження. Поле обов'язкове для заповнення.
Підстава для відрядженняПідстава для відрядження. Поле обов'язкове для заповнення.
Оплачується типКомпанія, яка оплачує відрядження:• Організація. - Вказується за замовчуванням і означає, що відрядження оплачує компанія. • Клієнт. - означає, що відрядження оплачуватиме організація, зареєстрована у списку клієнтів. • Постачальник. - означає, що відрядження оплачуватиме організація, зареєстрована у списку постачальників. Поле обов'язкове для заповнення.
Оплачується НомерУ полі вказується код організації, яка оплачує відрядження. Заповнюється, якщо в полі «Оплачується тип» вибрано тип Постачальник або Клієнт.
Добові КодМожна вибрати код із загального довідника, за яким буде визначено суму добових для цього відрядження.
Сума добовихСума добових за цим відрядженням. Використовується лише при наказі на відрядження.

При оплаті відрядження потрібно дотримуватися правил найкращих умов оплати: оплатити потрібно не нижче за середній заробіток, але якщо оплата за денним заробітком за дні відрядження виходить вищою, то потрібно використовувати її. У поточній версії системи Microsoft Dynamics вже у наказі потрібно вибрати елемент, який використовуватиметься для розрахунку в зарплатному документі та код активності, який потрапить до рядків табеля. Відповідно, знати, яка оплата вийде більше (за середнім або за окладом) потрібно вже при додаванні наказу, хоча фізично розрахунок відбуватиметься пізніше, при додаванні зарплатного документа. Для реалізації такого сценарію передбачено можливість перевіряти попередні суми оплати відрядження у самому наказі. У меню «Рядки» необхідно запустити функцію Перевірити, за якою запуститься сторінка Перевірка умов оплати.

У полі «Код елементу розрахунку за середнім» необхідно вказати код зарплатного елементу, який налаштований для розрахунку середнього. У полі «Код функції для розрахунку денного заробітку» необхідно вказати код функції, яка розрахує денний заробіток або денний оклад (опис функцій розрахунку знаходиться у сценарії Функції розрахунку зарплати). Після цього натиснути кнопку "Розрахувати", яка додасть рядки з результатом для кожного варіанта.

Якщо в період відрядження потрапляє зміна окладу, то у варіанті оплати по окладу буде створено стільки рядків, скільки було змін окладу. Якщо період відрядження потрібно сплатити по-різному, то наказ слід додати кілька рядків з різними кодами часової активності. У друковану форму наказу потраплять перше та останнє число по рядках.

Примітка: попередній розрахунок не завжди співпадатиме з фактичним у зарплатному документі, тому що для остаточного не вистачає всіх даних розрахунку або вони можуть змінитися до фактичного розрахунку. Наприклад, коли один із Періодів СЗ є місяцем, у якому відбуватиметься оплата відрядження, відповідно, при розрахунку середнього заробітку має враховуватися база з поточного зарплатного документа до дати початку відрядження, а за попереднього розрахунку такого зарплатного документа ще не існує. У таких випадках, суму оплати за відрядженням потрібно контролювати у зарплатному документі та за необхідності коригувати рішення щодо способу оплати відрядження.

Проаналізувавши суми за попереднім розрахунком, потрібно вибрати спосіб оплати, сума за яким виходить більше і додати рядок наказу з кодом активності та зарплатним елементом, який налаштований для того чи іншого способу. На налаштованій базі локалізації для України Microsoft Dynamics, для оплати відрядження по середньому використовується код часової активності «ВД» та зарплатний елемент 1039, для оплати відрядження за окладом використовується код тимчасової активності «ВДО» та зарплатний елемент 1038.

Якщо перехідне відрядження було оплачено за середнім, а наступного місяця, у зв'язку зі зміною окладу, оплата за окладом стала вищою (за цим потрібно простежити вручну), то необхідно скасувати частину відрядження, яка потрапляє на місяць зміни окладу і додати новий наказ на цей період.

На закладці «Пов'язані» у наказах є можливість внести нарахування по відгулу та операцію за умовами заміщення.

При внесенні відгулу необхідно заповнити такі поля:

ПолеОпис
Код часової активностіВибирається зі списку кодів часових активностей.
Дата початкуДата початку балансу днів без сплати.
Дата закінченняДата закінчення балансу днів без сплати.
Кількість днівЗаповнюється автоматично за введеними датами початку та закінчення.

При обліку документа співробітнику до балансу відпустки додається нарахування відгулу. При скасуванні обліку видаляється.

При внесенні Умов заміщення відкривається форма заповнення як у журналі співробітника (сценарій Журнал співробітників). Принцип заповнення той самий. При обліку наказу на відсутність співробітнику додаються Умови заміщення, а при скасуванні – видаляються.

На підставі сформованого наказу на відрядження може бути роздрукований наказ згідно з налаштуванням вибору звітів: типова форма або довільна форма, налаштована за допомогою Word layout. На вкладці «Звіти» необхідно вибрати «Друк», вибрати звіт у вікні «Наказ на відрядження»:

Формування друкованої форми є й у облікованих наказів на відрядження. Обліковані накази на відпустку можна знайти за шляхом: Обліковані документи / Накази на відрядження.

Крок 4 Лікарняний

Наказ на лікарняний супроводжує реєстрацію всіх видів відсутності, що оформлюються на підставі листка непрацездатності.

При реєстрації лікарняних листів працівників необхідно звернути увагу, що один фактичний документ має реєструватися одним документом у системі. Не допускається об'єднання кількох фактично пред'явлених працівником лікарняних листів до одного документа системи.

Якщо лікарняний припадає на кілька зарплатних періодів (наприклад, якщо працівник хворів з 20.07.21 до 05.08.21), то такий лікарняний лист також реєструється одним рядком документа. Розбиття рядків документа у книзі операцій по співробітниках здійснюється системою автоматично.

Додатково у наказі на лікарняний необхідно заповнити такі поля:

Сторінка «Наказ на лікарняний», Заголовок

ПолеОпис
Серія лікарняного листаСерія лікарняного листа із лікарняного листа.
Номер лікарняного листаНомер лікарняного листа із лікарняного листа.
Дата лікарняного листаДата лікарняного листа із лікарняного листа.
Підстава лікарняного листаПідстава лікарняного листа із лікарняного листа.
Е-лікарнянийЗначення Boolean поля = true означає використання е-лікарняного. Якщо значення Boolean поля Е-лікарняний true, то поле Номер лікарняного листа обов'язково має мати значення на обліку наказу.

Усі поля, наведені вище, є інформаційними, використовуються для коректного формування друкованих форм і не впливають на процедуру обліку документа.

Додатково у рядках наказу на лікарняний необхідно заповнити такі поля:

Сторінка «Наказ на лікарняний», Рядки

ПолеОпис
Тип лікуванняТип лікування:• Амбулаторно. • Госпіталізація. Для деяких видів лікарняних листів (Догляд за членом сім'ї, Карантин, Поствакц. захворювання) заповнення даного поля є обов'язковим.
Тип лікарняногоВид лікарняного листа. Значення поля визначається автоматично залежно від налаштування, вказаного для вибраного в полі коду часової активності, і не змінюється.
Номер попереднього документаНомер попереднього лікарняного листа. Поле заповнюється у разі, якщо поточний лікарняний лист є продовженням попереднього. Попередній лікарняний має бути облікований. Заповнення зазначеного поля обов'язково для коректного розрахунку кількості днів лікарняного листа, що оплачується за рахунок роботодавця та періодів СЗ. У разі реєстрації первинного листка непрацездатності залиште це поле порожнім.
Код родича фіз. особиПоле заповнюється для лікарняного з типом «Догляд за членом сім'ї».
Календарні дніКількість календарних днів лікарняного листа. Поле заповнюється автоматично в момент заповнення поля "Дата закінчення". Значення поля можна змінити вручну.
Дні, що оплачуються роботодавцемКількість днів, що сплачуються за рахунок роботодавця. Визначається в Налаштування лікарняного.
Оплачувані дніКількість днів, що оплачуються за рахунок ФСС. Визначається в Налаштування лікарняного.
Відсоток оплатиВідсоток оплати лікарняного листа. Визначається в Налаштування лікарняного.
Причина непрацездатностіМожливість вказати причину непрацездатності зі Спільного довідника (сценарій Налаштування модуля Персонал). Причина використовуватиметься у звітності.
Причини відмови в призначенні допомогиЗаповнюється вручну та обов'язково має мати значення, якщо є дні, в оплаті яких відмовлено.
Без табеляВикористовується для оплати наказу лікарняним листом без облікування табеля. Наприклад, після звільнення співробітника.
Календарні дні оплачувані роботодавцемКількість календарних днів, які оплачуються за рахунок роботодавця.

При внесенні наказу на лікарняний після звільнення працівника (сценарій налаштування лікарняного) необхідно контролювати оплату за рахунок підприємства. Якщо підприємство не оплачує перші 5 днів лікарняного, то в рядку наказу в колонці «Дні оплачувані роботодавцем», необхідно обнулити кількість днів розрахунку. Тоді оплату буде здійснено лише за рахунок ФСС.

*Примітка: є можливість оплачувати лікарняний листок, коли співробітник відпрацював ранкову зміну і в той же день відкрив лікарняний листок. Для цього необхідно в подробицях табеля зафіксувати активність (див. сценарій Крок 1 Ведення табеля обліку робочого часу) на дату початку хвороби, потім внести наказ на лікарняний лист.

Обліковані накази на лікарняний можна знайти в Обліковані накази на лікарняний.

Крок 5 Інші відсутності

Цей тип наказів використовується для введення даних про інші відсутності співробітника на роботі (за винятком відпустки, лікарняного, відрядження), які мають бути оплачені за СЗ. Наприклад, за допомогою цього наказу можна зробити відсутність, пов'язану з невиходом при виконанні державних обов'язків або мобілізації. Зазначений вид наказу можна використовувати і для реєстрації видів відсутності, які не повинні бути сплачені. І тут необхідно використовувати код зарплатного елемента, у якому не налаштований розрахунок оплати.

Для наказів на інші відсутності діють правила розрахунку Періодів СЗ та робочих днів аналогічні як для наказів на відрядження.

Аналогічно наказам на відрядження та відсутність відбуватися формування та друк наказів на іншу відсутність.

Обліковані накази на іншу відсутність можна знайти шляхом: Обліковані документи / Накази на іншу відсутність

Також є можливість обліку рядка наказу на іншу відсутність без витіснення, а окремим рядком, який використовується для додавання понаднормових в робочий день. Тобто, наказ на іншу відсутність (якщо код часової активності має налаштування "Дозволити переробку") після обліку не витісняє код робочого часу за замовчуванням з деталей табеля, а створюється додатковий рядок. Зверніть увагу, що при створенні в наказі на іншу відсутність рядка з кодом часової активності з налаштуванням «Дозволити переробку», у рядку Дата початку та Дата закінчення повинні бути рівними. Можна використовувати зарплатний елемент 1007. Обмеження: на одну дату можна врахувати лише один наказ із понаднормовими.

Крок 6 Скасування наказів на відсутність

Будь-який облікований наказ на відсутність можна скасувати, якщо табель за період ще не випущено. Для скасування наказу на відсутність в облікованому документі слід натиснути **Дії – Функції - Скасування наказу». Всі необхідні дії будуть виконані автоматично, а в системі буде сформовано новий необлікований наказ – точну копію скасованого. У поточній версії системи скасування наказу на відсутність можливе лише до початку розрахунку заробітної плати.

Після скасування наказу в табелі обліку робочого часу працівника автоматично проставляється код виду відсутності, вказаний до обліку наказу.

Крок 7 Коригування наказів на відсутність

У системі Microsoft Dynamics є можливість скоригувати облікований та розрахований наказ. Це може знадобитися, коли співробітник надав лікарняний за час оплаченої відпустки або відрядження, у разі дострокового виходу з відпустки. У поточній версії системи немає можливості скоригувати лікарняний.

Для того, щоб зробити корекцію наказу, потрібно створити новий наказ, встановити для нього налаштування «Коригування» та вказати «Номер коригованого документа»:

При цьому рядки наказу будуть скопійовані з документа, що коригується. У цих рядках потрібно вручну вказати період, який буде скасовано. При обліку наказу в табель, книгу операцій по співробітниках та операції відсутності будуть додані коригуючі записи, дні матимуть знак «-». Після обліку коригувального наказу наказ, який коригували, матиме ознаку «Скориговано». У поточній версії системи можна скоригувати 1 наказ лише 1 раз. Для скоригованого періоду необхідно додати інший наказ, дати якого включатимуть раніше скасований період відсутності. Для дострокового виходу з відпустки новий наказ додавати не потрібно, оскільки скасовані дні потрібно сплатити за окладом. Зарплатні елементи, які розрахують частину окладу для доплати, слід додати вручну через Журнал співробітників (сценарій Журнал співробітників). У базі для цього використовуються елементи 1011, 1012.

Крок 8 Внесення наказів на відсутність за минулий період.

Іноді виникає ситуація, коли необхідно внести зміни до закритого періоду. Для цього необхідно набрати у пошуку Коди часових активностей, напроти кожного коду часових відсутностей, що є в табелі на дати внесення наказу поставити чеккер «Дозволити перевизначення». Після цього вносити наказ на відсутність. При обліку наказу буде видано повідомлення:

*Статус табеля для коду періоду .. має статус "Випущений" , статус Зарплати для коду періоду .. має статус "Врахована", Ви хочете створити Архів статусу табеля?

Створено архів статусу табеля Табель обліку робочого часу. Після внесення наказу слід зняти перевизначення.

Крок 9 Масове створення наказів на відсутність.

Якщо необхідно створити накази на відсутність масового характеру, наприклад, відправити на простій або відпустку велику кількість співробітників, то можна скористатися "Майстром створення наказів". Натискаємо кнопку "Створити кілька наказів", далі прописуємо параметри:

  1. "Вибрати співробітника" - можна вибрати за заданими параметрами або набрати вручну зі списку співробітників.
  2. Натискаємо кнопку "Далі".
ПолеОпис
Код періодуКод періоду, в якому буде оплачено дану відсутність
Дата документуДата створення документа.
Код тимчасової активностіВибирається зі списку кодів тимчасових активностей.
Дата початкуДата початку відсутності
Дата закінченняДата закінчення відсутності
  1. Наймаємо кнопку "Далі", якщо є необхідність щось виправити, то кнопка "Назад".
  2. Далі кнопка "Створити накази".
  3. Програма автоматично створить накази.
  4. Натискаємо кнопку "Готово".
  5. Створено накази. Їх можна враховувати по одному, через загальні накази чи груповий облік наказів.
© 2008 - 2023 SMART business