Перейти до основного вмісту

Сценарій "Налаштування зарплати"

Сценарій "Зарплатні елементи"

Налаштування основних зарплатних елементів для розрахунку окладу заповнюється шляхом:

Шлях: Налаштування модуля Персонал і Зарплата

У системі передбачено основні види зарплатних елементів, призначених для визначення суми заробітної плати співробітника, які вказані в налаштуваннях Код елемента для окладу:

• «1001» - оклад протягом місяця за умови, що всі дні в місяці відпрацьовані. Основним показником для розрахунку є співвідношення планових та фактично відпрацьованих днів у місяці. День вважається відпрацьованим, якщо у табелі за цей день є код тимчасової активності, який визначений у налаштуваннях розрахунку як робочий час.

• «1002» - оклад за місяць за умови, що всі години на місяць відпрацьовані. Основним показником для розрахунку є співвідношення планових та фактично відпрацьованих годин на місяці.

• «1003» - оклад протягом місяця сумою, незалежно від кількості відпрацьованих днів.

• «1004» – вартість години (годинна ставка).

Для зазначених алгоритмів у базі даних локалізації підтримуються налаштовані алгоритми розрахунку додаткових нарахувань і утримань.

Картка зарплатного елемента

Шлях: Зарплатні елементи

Вкладка Загальне картки містить загальний опис елемента та його приналежність до різних довідників та видів розрахунку.

ПолеОпис
КодКод зарплатного елементу.
ТипЗі списку вибирається тип зарплатного элемента.Тип елемента визначає вид нарахування/утримання, який разом із налаштуванням облікової групи, зазначеної у рядку зарплатного документа (сценарій Облікові групи) визначає схему формування проводки в ГК. Тип елемента Нарахування - нарахування працівникам, що включаються до основного заробітку та пов'язані з виконанням ними трудових обов'язків. Тип елемента Премія - преміальні виплати, що враховуються при розрахунку СЗ (середній заробіток) особливим чином.Тип елемента ПДФО - утримання ПДФО (податок на доходи фізичних осіб).Тип елементу Зарплата - у поточній версії системи елементи цього типу не використовуються.Тип елемента Податкові утримання - зменшення бази оподаткування з податку на доходи.Тип елемента Утримання - утримання із заробітку співробітника.Тип елемента Інше- інші види нарахування працівнику.Тип елемента ЄСВ - нарахування ЄСВ (єдиний соціальний внесок).Тип елемента Звітність - елемент може використовуватись для розрахунку підсумкових сум з подальшим використанням у звітах.Тип елемента Резерв відпусток - елемент використається для розрахунку резерву відпусток.Тип елементу Військовий збір - утримання Військовий збір.
Група елементаКод групи елементів. Рекомендується завжди заповнювати вказане поле і не залишати його порожнім, оскільки звіти із заробітної плати не дозволяють обробляти порожню групу елементів.
ОписТекстовий опис зарплатного елемента
Код довідникаКод доходу згідно з довідником доходів. Використовується у звітах.
Тип преміїЕлемент визначається для зарплатних елементів з типом елемента «Премія» та дозволяє додатково класифікувати типи премій: Пусто, Щомісячна, Квартальна, Піврічна, Річна. Коректне заповнення поля важливо для включення премії до розрахунку СЗ, детальніше у сценарії Налаштування для розрахунку середнього заробітку.
Залежить від зарплатного елементаЯкщо сума розрахункового елемента залежить від основного зарплатного елемента (сценарій Зарплатні елементи), то при розрахунках середнього заробітку, де використовується основний елемент, використовуватиметься пов'язаний елемент. Наприклад, якщо надбавку потрібно враховувати при розрахунку денного заробітку як і оклад, то у зарплатному елементі, створеному для такої надбавки, у полі «Залежить від зарплатного елемента», потрібно вказати код зарплатного елемента окладу (наприклад, 1001).
Звичайний знакЗнак суми у разі нормального розрахунку елемента (негативний чи позитивний). Якщо в результаті розрахунку елемента знак суми збігається зі знаком, вказаним у налаштуванні елемента, то формується пряме проведення, яке відповідає визначеній у налаштуванні схемі проводок (докладніше у сценарії Облікові групи). Інакше формується зворотне проведення.
Тип облікуТип обліку, що визначає схему формування фінансової проводки при обліку операцій з елементу, відповідно до обраної облікової групи: Не враховувати, Витрати, Зобов'язання, Витрати за зобов'язаннями, Тільки інформація.
Облікова група зарплатиЗначення облікової групи зарплати (сценарій Облікові групи), яке буде обрано автоматично, при додаванні елемента до рядка розрахункового типу зарплати (сценарій Групи розрахунку). У налаштуванні рядка розрахункового типу зарплати значення облікової групи може бути змінено.
ЗаблокованоЯкщо поле має значення «Так», то облік цього елементу в журналі співробітника та наказах на відсутність буде неможливим.
Код типу нарахуваньКод типу нарахувань ЄСВ. Значення цього поля переноситься в рядок зарплатного документа і використовується для формування звітів.
Категорія ЗОКатегорія застрахованої особи ЄСВ. Значення цього поля переноситься в рядок зарплатного документа (поле «Категорія ЗО») якщо працівник не мав інвалідність на останній день місяця і використовується для формування звітів. Аналогічне поле є і на картці співробітника та у Книзі операцій по співробітнику. Якщо на картці зарплатного елемента немає значення у полі «Категорія ЗО», то при додаванні рядка до зарплатного документа, у полі «Категорія ЗО», береться значення з Книги операцій або з картки співробітника.
Категорія ЗО для інвалідівКатегорія застрахованої особи ЄСВ - співробітника інваліда. Значення цього поля переноситься в рядок зарплатного документа (поле «Категорія ЗО») якщо працівник мав інвалідність на останній день місяця і використовується для формування звітів. Якщо на картці зарплатного елемента немає значення у полі «Категорія ЗО для інвалідів», то при додаванні рядка до зарплатного документа, у полі «Категорія ЗО», береться значення з Книги операцій або з Картки співробітника.
Код елемента перерахункуКод елемента, який перераховуватиме суми при внесенні наказів відсутності за минулий період.

На вкладці Розрахунок міститься інформація про поточні налаштування елемента, періоди включення елемента в розрахунок, а також входження елемента в бази оподаткування з різних видів податку.

ПолеОпис
РозрахуватиПотрібно встановити в налаштуванні значення «Так», щоб у зарплатному документі виконувався розрахунок у рядка з даним елементом за налаштуваннями, визначеними для даного елемента (сценарій Зарплатні елементи). Усі опції, необхідні для налаштування елемента зібрані в меню, розташованому на кнопці «Розрахунок».
РозрахункиПоле, що не редагується вручну. Якщо налаштування має значення «Так», то елемент має налаштування алгоритму розрахунку. Налаштування алгоритму розрахунку здійснюється за кнопками "Розрахунок" - "Розрахунок".
Базові сумиПоле, що не редагується вручну. Якщо налаштування має значення «Так», то елемент має налаштування базових сум. Налаштування базових сум здійснюється за кнопкою «Базова сума».
ДіапазониПоле, що не редагується вручну. Якщо налаштування має значення «Так», для елемента існує налаштування діапазонів. Налаштування діапазонів здійснюється за кнопкою Діапазон.
Використання коефіцієнта підвищенняДля зарплатного елемента, призначеного на оплату праці з окладу, необхідно встановити у налаштуванні значення «Так», якщо потрібно використати у розрахунку СЗ (середнього заробітку) коефіцієнта підвищення. Значення налаштування переноситься у рядок Умов трудового договору, звідки і аналізується при розрахунку СЗ.
Розподіляти за періодамиПотрібно встановити в налаштуванні значення "Так", щоб при формуванні операцій з нарахування відпустки система виконувала розподіл згідно з періодами, за які нараховано дохід. Зазначене налаштування використовується, наприклад, при розподілі суми відпусток майбутнього періоду або сум лікарняного минулого періоду.
Включати до розрахунку заЗначення поля визначає порядок включення елемента до зарплатного документа поточного періоду: «Періоду дії» – включення елемента визначається періодом нарахування суми, зазначеним у полях Дата початку дії та Дата закінчення дії відповідної операції, врахованої в книзі операцій по співробітниках, «Коду періоду» – включення елемента у розрахунок визначається кодом періоду, зазначеним у полі Код періоду відповідної операції, врахованої у книзі операцій по співробітниках.
Премія фіксованою сумоюПотрібно встановити в налаштуванні значення «Так», щоб при розрахунку СЗ нарахована премія враховувалася фіксованою сумою. Поле слід заповнювати для елемента типу «Премія». Зверніть увагу, що це поле та налаштування розрахунку суми премії є незалежними один від одного.
База ПДФОПотрібно встановити в налаштуванні значення "Так", якщо елемент входить до бази для нарахування податку на доходи. Поле використовується визначення базової суми при розрахунку зарплатних елементів.
База ПДФО заНалаштування визначає базу якого періоду увійде рядок з нарахуванням. Поле обов'язково має мати значення, якщо встановлено налаштування База ПДФО. Доступні значення: Період нарахування, Код періоду.
База ЄСВПотрібно встановити в налаштуванні значення «Так», якщо елемент входить до бази для нарахування ЄСВ. Поле використовується визначення базової суми при розрахунку зарплатних елементів.
База ЄСВ заНалаштування визначає базу якого періоду увійде рядок з нарахуванням. Поле обов'язково має мати значення, якщо встановлено налаштування База ЕСВ. Доступні значення: Період нарахування, Код періоду.
Сума обов'язковаЯкщо налаштування має значення "Так", тоді при врахуванні рядка "Журналу співробітників", елемент обов'язково повинен мати значення в полі "Сума".
Кількість обов'язковаЯкщо налаштування має значення "Так", тоді при врахуванні рядка "Журналу співробітників", елемент обов'язково повинен мати значення в полі "Кількість".
Відсоток обов'язковийЯкщо налаштування має значення "Так", тоді при врахуванні рядка "Журналу співробітників", елемент обов'язково повинен мати значення в полі "Відсоток".
Виконавчий листЯкщо налаштування має значення «Так», тоді при обліку рядка «Журналу працівників іде перевірка із заповнення обов'язкових полів для виконавчого листа: «номер зовнішнього документа», «утримання для фіз особи».

Закладка Пов'язані

Закладка Елемент:

ПолеОпис
ВиміриСписок вимірів, встановлених для зарплатного елемента за замовчуванням.
КоментаріКоментарі для зарплатного елемента
Книга операційКнига операцій із заробітної плати, що відображає список нарахувань/утримань, зроблених для зарплатного елемента.

Закладка Розрахунок:

ПолеОпис
РозрахунокНалаштування алгоритму розрахунку зарплатного елемента.
Базова сумаНалаштування базових сум.
ДіапазонНалаштування діапазонів.
Набори даних зарплатиНалаштування наборів даних зарплати.

Примітка: При додаванні нового елемента, для подальшого використання в розрахунках, необхідно перевірити необхідність додавання його в потрібні Базові суми, які використовуються в інших розрахунках, перевірити необхідність додавання його до налаштування формування звітів, включення елемента (сценарій Налаштування для розрахунку середнього заробітку) та ін. можливі налаштування, які аналізують зарплатний елемент.

Налаштування розрахунку елементів

Шлях: Зарплатні елементи

Розрахунок елементів визначається 4-ма категоріями налаштувань: • Алгоритм розрахунку. Метод розрахунку включає ряд наперед визначених кроків, якими здійснюється розрахунок елемента. У кроках можуть використовуватися арифметичні та логічні вирази, а також стандартні функції, вбудовані у систему. Проміжні значення, отримані на кожному кроці, зберігаються або в змінній або в одному з полів рядка документа розрахунку. • Базові суми. Визначені спеціальним чином суми, що визначають порядок відбору даних за вже розрахованими рядками зарплатного документа, а також уже врахованими зарплатними операціями. Базові суми можна отримати за допомогою накладання фільтрів, що задаються в цьому налаштуванні, на загальну масу елементів та їх груп. Заповнюються ті поля, які забезпечують вибір конкретної групи елементів. • Діапазони. Діапазони використовуються для введення значень різноманітних коефіцієнтів, відсотків (таблиць відсотків), законодавчо визначених сум, які також використовуються в алгоритмі розрахунку. • Набори даних заробітної плати. Визначається зв'язок із модулем «Роботи». Використовується як варіант розрахунку для відрядної оплати праці за співробітниками.

Налаштування алгоритмів розрахунку елементів

Шлях: Зарплатні елементи

Налаштування кожного елемента починає діяти з певного облікового періоду чи комбінації періодів. У Картці зарплатного елемента на закладці «Головна» натисніть кнопку «Розрахунок»:

ПолеОпис
Код періодуКод періоду, з якого діє алгоритм розрахунку.
ОписОпис алгоритму розрахунку.

Щоб перейти до рядків алгоритму розрахунку, натисніть кнопку Розрахунок. У сторінці Рядки розрахунку зарплати необхідно сформувати алгоритм розрахунку елемента, що складається, як правило, з декількох кроків. Кожен крок алгоритму оформляється у вигляді окремого рядка таблиці розрахунку заробітної плати:

ПолеОпис
МіткаУ полі вказується код мітки. Мітка використовується для того, щоб відзначити рядок та забезпечити виконання команди GOTO.
Номер поля результатуНомер поля рядка зарплатного документа, до якого буде поміщено результат обчислень цього рядка. У поточній версії системи можливе використання таких полів рядка зарплатного документа: 14 Payroll Amount, 15 Taxable Amount, 104 Corr. Amount, 221 AE Daily Earnings.Зверніть увагу, що ряд полів заповнюються автоматично при початковому формуванні документа або виклику відповідних функцій розрахунок (наприклад, РОЗРАХУНОК СЕРЕДНЬОГО ЗАРОБІТКУ). Будьте обережні при використанні полів для збереження результатів розрахунку.
Ім'я поля результатуНазва поля, номер якого вказано в полі Номер поля результату. Поле не редагується та заповнюються автоматично.
Твердження 1Група операнда для оператора IF: IF, THEN, ELSE, ENDIF.
Твердження 2Група операторів-дій: MIN – вибір мінімального значення з масиву даних, зазначеного в полі «Вираз» (значення повинні бути перераховані через «;»). MAX – вибір максимального значення з масиву даних, зазначеного в полі «Вираз» (значення повинні бути перераховані через «;»). ABS – модуль числа/виразу, розрахованого в полі «Вираз». GOTO – перехід на мітку, код якої вказаний у полі «Вираз». STOP – оператор зупинки. Розрахунок елемента припиняється.
ЗміннаЗмінна, якій має бути присвоєно значення виразу. Щоб визначити нову змінну, просто введіть ім'я змінної в полі. Якщо потрібно встановити значення вже створеної змінної, натисніть кнопку вибору та виберіть потрібне ім'я зі списку змінних.
ВиразЗначення поля відображає сформований у спеціальному редакторі текст виразу. Щоб створити новий вираз, натисніть кнопку . Щоб видалити раніше створене вираз, необхідно у редакторі виразів видалити всі його рядки.
СтруктурованоПоле, що не редагується вручну. Якщо поле має значення «Так», це означає, що для рядка визначено вираз, який може редагуватися лише в редакторі виразів. Зверніть увагу, що видаляти такі вирази також слід у редакторі виразів.
Код функціїКод вбудованої функції, яка має бути виконана при розрахунку зарплатного елемента. Щоб вибрати потрібну функцію, натисніть . Список можливих функцій, їх параметрів та порядок роботи з ними наведено у сценарії Функції розрахунку зарплати.
ОписТекстовий опис рядка алгоритму.
Тип діапазонуОдин із способів передати у функцію параметри розрахунку. Поле має бути заповнено, якщо функції як параметр передається діапазон.
Код діапазонуОдин із способів передати у функцію параметри розрахунку. Поле має бути заповнене, якщо функції як параметр передається діапазон розрахунку.
Код базової сумиОдин із способів передати у функцію параметри розрахунку. Поле має бути заповнене, якщо функції як параметр передається базова сума.
Група часової активностіОдин із способів передати у функцію параметри розрахунку. Поле має бути заповнене, якщо функції як параметр передається група часової активності
Код налаштування СЗКод налаштування середнього заробітку.
Тип округленняТип округлення отриманого виразу. Після розрахунку результат округляється відповідно до вказівок у полі «Тип округлення» та «Точність округлення».
Точність округленняТочність округлення отриманого значення виразу у форматі 0,01. Після розрахунку результат округляється відповідно до вказівок у полі «Тип округлення» та «Точність округлення».
КодЗначення поля формується автоматично, не редагується та відображає вираз, який має розраховуватися/виконуватись у поточному рядку алгоритму.

Вбудовані функції розрахунку.

Шлях: Адміністрування/Функція розрахунку зарплати

Система містить ряд визначених функцій, які забезпечують розрахунок окремих показників виходячи з вже врахованих зарплатних операцій, і навіть графіка обліку робочого дня співробітника. Найчастіше кожна функція є атомарною та повертає конкретне значення. Більшість функцій не модифікують рядок документа. Список вбудованих функцій та їх короткий опис наведено у сценарії Функції розрахунку зарплати. Поточна версія системи не підтримує можливість створення власних функцій користувачем. Нові функції можуть бути додані компанією Microsoft або партнером у рамках проектів упровадження системи Microsoft Dynamics.

Редактор виразів

Шлях: Зарплатні елементи / Розрахунок / Розрахунок / Вираз

Для налаштування та редагування складних виразів, які можуть входити до складу алгоритмів розрахунку заробітної плати, у системі Microsoft Dynamics BC розроблено спеціальний редактор виразів, що забезпечує коректне введення даних. Кожен рядок форми Зарплатний вираз визначає один операнд та його взаємозв'язок із наступним операндом (наступним рядком). Залежно від типу виразу в редакторі Зарплатних виразів можуть бути заповнені такі поля:

ПолеОпис
Змінна для присвоюванняНазва змінної, у якій буде збережено результат розрахунку виразу.
Номер поля для присвоюванняНомер поля рядка зарплатного документа, у якому буде збережено результат розрахунку виразу.
ТипЗначення поля визначає тип джерела. Вибраний тип визначає порядок заповнення інших полів рядка. Доступні такі джерела даних: Константа, значення якої визначено в полі Вираз. "Поле" – значення поля однієї з таблиць-джерел даних (код таблиці-джерела даних вказується в полі "Вихідна таблиця", а номер поля визначається в полі "Номер поля"). "Змінна" - змінна, ім'я якої визначено в полі "Вираз". «Вираз» – вбудований логічний вираз, визначений через редактор виразів у полі «Вираз».
Вихідна таблицяТаблиця-джерело, з якої можна вибрати значення в полі "Номер поля".
Номер поляПоле заповнюється для рядка типу «Поле». У полі необхідно вибрати поле таблиці, визначеної як "Вихідна таблиця", яке буде джерелом даних для операнда розрахунку.
Ліва дужкаЗаписує символ «(» у рядок виразу. Налаштування використовується, якщо необхідно визначити порядок розрахунку виразів.
Логічний префіксЗаписує логічний вираз NOT у рядок виразу. Налаштування використовується, якщо необхідно інвертувати значення, отримане в полі "Вираз".
ВиразКонстанта/Змінний або новий логічний вираз. Порядок заповнення поля залежить від значення поля Тип.
ОператорАрифметичний оператор, який зв'язує поточний операнд та операнд, зазначений у наступному рядку виразу. Можливо використовувати наступні арифметичні операції:+,-,*,/, Оператор «;» («точка з комою») використовується для визначення списку значень для функцій MAX, MIN та ін.
ПорівнянняЛогічний оператор порівняння.
Права дужкаЗаписує символ ")" у рядок виразу. Налаштування використовується, якщо потрібно визначити порядок розрахунку виразів.
Логічний суфіксЛогічний оператор виразу. Можливо, використання наступних операторів: AND, OR, XOR,
Тип округленняТип округлення отриманого виразу. Після розрахунку результат округляється відповідно до вказівок у полі «Тип округлення» та «Точність округлення».
Точність округленняТочність округлення отриманого значення виразу. Після розрахунку результат округляється відповідно до вказівок у полі «Тип округлення» та «Точність округлення».

Приклади налаштування виразів у зарплатних елементах.

Шлях: Зарплатні елементи / Розрахунок / Розрахунок / Вираз

Оператор присвоювання. Надання значення виразу може бути виконано: • У певному полі поточного рядка зарплатного документа. • У змінну, визначену у поточному алгоритмі розрахунку. Якщо присвоювання необхідно виконати в полі з поточного рядка зарплатного документа, то на сторінці Рядки розрахунку зарплати необхідно в полі Номер поля для присвоєння вибрати номер поля рядка документа. У вибране поле буде розміщено результат виразу або результат обчислення функції. Список доступних за промовчанням для присвоєння полів:

Номер поляІм'я ПоляОпис
14Payroll AmountПідсумкова сума виплати/утримання, розрахована в даному рядку. Значення поля використовується для формування фінансових проводок під час обліку документа.
15Taxable AmountОподаткова база. При розрахунку всіх елементів нарахування, що входять до бази оподаткування по елементу повинні заповнювати зазначене поле.
104Corr. AmountСума для зберігання розрахунків. Значення передається в функцію як база, яка розраховує суму податку за ставкою.
221AE Daily EarningsСума середньоденного заробітку.

Якщо присвоювання необхідно виконати змінною, то необхідно в полі «Змінна» вказати ім'я змінної. Ввести ім'я нової змінної можна або безпосередньо в полі, в такому разі введене ім'я автоматично додається до списку змінних. Або можна натиснути на кнопку V у полі «Змінна» та вибрати ім'я існуючої змінної на сторінці «Змінні зарплатні елементи». Подальше налаштування залежить від значення поля «Тип»:

Вигляд значення для оператора присвоєнняПорядок налаштування
Результат розрахунку вбудованої функціїУ полі «Код функції» вибрати код потрібної функції та у разі потреби визначити параметри її дзвінка.
КонстантаУ полі «Вираз» натиснути кнопку і в формі Зарплатний вираз у полі Тип вказати Константа, в полі Вираз ввести значення константи.
ВиразУ полі «Вираз» натиснути кнопку і у формі Зарплатний вираз сформувати необхідний вираз.

Умовний оператор.

Формат умовного оператора можна описати так: IF Expression THEN Statements1 ELSE Statements2 ENDIF Де Expression - логічний вираз виду{NOT}Comparison 1 AND/OR/XOR{NOT}Comparison 2 etc., тобто допускається NOT та використання логічних операторів AND/OR/XOR, наприклад, (I = 0) AND NOT (A >0). Statement1 - один або кілька операторів присвоєння. Блок завершується ELSE Statement2 – один або кілька операторів присвоєння. Блок завершується ENDIF (обов'язковий оператор для закриття IF). На сторінці «Рядки розрахунку зарплати» оператори умовного виразу вводяться в полі «Твердження 1», вибравши зі списку потрібного значення поля. Вирази вводяться за допомогою конструктора виразів у полі «Вираз». Наприклад, необхідно налаштувати наступний алгоритм розрахунку:

A = 0
I = 0
IF I = 0 OR A <> 0
THEN A = 2 (результат A = 2)
Payroll Amount = 7 (результат B = 7)
ELSE
B = 4 (не виконується)
Payroll Amount = 5 (не виконується)
ENDIF

Результат налаштування такого зарплатного алгоритму буде виглядати так:

Якщо в полі «Кількість запусків» зазначено 1, то рядок налаштування оброблявся зарплатним елементом. Якщо в полі вказано 0, то розрахунок даних рядків не проводився згідно з умовами налаштування зарплатного елемента. Рядок із кодом функції виконується завжди, за одним винятком: якщо вона знаходиться в рядку з оператором THEN і логічний результат попереднього рядка = FALSE.

Вбудовані оператори.

Система допускає використання вбудованих операторів: • MIN. • MAX. • ABS. • ROUND. Ім'я вбудованого оператора вибирається зі списку можливих значень у полі "Твердження 2". Кількість параметрів для операторів MIN та MAX може бути будь-яким. Параметри вводяться з допомогою конструктора виразів через «;». Знак «;» вводиться у полі «Оператор» конструктора виразів. Як вирази можуть бути використані константи, змінні, поля документа.

Оператори переходу.

Для організації умовних переходів під час настроювання виразів використовується поняття мітки. Ім'я якої вводиться в полі Мітка рядки виразу та оператори переходу GOTO та оператори зупинки STOP.

Налаштування базових сум.

Шлях: Зарплатні елементи

Налаштування базових сум визначає правила відбору даних рядків зарплатного документа або книги операцій із зарплати відповідно до правил, визначених у налаштуванні. Для налаштування базових сум, що використовуються в алгоритмах розрахунку, на Картці зарплатного елемента, на закладці «Головна», натисніть кнопку «Базова сума»:

ПолеОпис
КодКод рядка базової суми Код рядка дозволяє передати конкретний рядок або набір рядків для встановлення фільтра за базовою сумою.
ОписКороткий опис правила відбору.
Фільтр типу елементаПоле заповнюється, якщо необхідно встановити фільтр типу елементів (фільтр накладається на полі «Тип набору даних»). Тип елемента визначається його номером за порядком:0. Нарахування, 1. Премія, 2. ПДФО, 3. Зарплата (не використовується в поточній версії). 4. Податковий відрахування, 5. Утримання, 6. Інше, 7. ЄСВ, 8. Звітність, 14. Військовий збір, 15. Резерв відпусток. У системі реалізовано інтерактивне налаштування даного поля з послідовним вибором елемента зі списку.
Фільтр по групі елементівПоле заповнюється, якщо необхідно встановити фільтр групи елементів (фільтр накладається на полі Група елемента набору даних).
Фільтр по коду елементаПоле заповнюється, якщо потрібно встановити фільтр за кодом елемента (фільтр накладається на поле Код елемента набору даних).
Фільтр бази ПДФОПоле заповнюється значеннями: Обкладати або Не обкладати, якщо необхідно накласти відповідний фільтр по елементах, у яких заповнено поле «База ПДФО».
Фільтр бази ЄСВПоле заповнюється значеннями: Обкладати або Не обкладати, якщо необхідно накласти відповідний фільтр по елементах, у яких заповнено поле «База ЄСВ».
Фільтр типу облікуПоле заповнюється, якщо необхідно встановити фільтр типу обліку. При цьому тип обліку визначається цифровим кодом: 0 - Не враховувати, 1 - Витрати, 2 - Зобов'язання, 3 - Витрати за зобов'язанням.
Код елементаКод елемента, для якого створено рядок із базовою сумою. Заповнюється автоматично.
Код періодуФільтр за значенням "Кода періоду".
Фільтр по періодуПоле заповнюється, якщо потрібно встановити фільтр за періодом. Допустимі значення: За кодом періоду; За кодом періоду нарахування.
Фільтр по джерелу оплатиПоле заповнюється, якщо потрібно встановити фільтр за джерелом оплати. Допустимі значення: Роботодавець, ФСС.
Фільтр по особам з інвалідністюПоле заповнюється значеннями Обкладати або Не обкладати, якщо необхідно накласти фільтр на операції інваліда або інваліда за позицією.

Налаштування діапазонів.

Шлях: Зарплатні елементи

Діапазони використовуються для налаштування процентної шкали, визначених відсотків та інших констант, які можуть використовуватись в алгоритмі розрахунку. Для налаштування діапазонів, які використовуються в алгоритмах розрахунку, на Картці зарплатного елемента, на закладці Головна, натисніть кнопку Діапазон. Налаштування діапазону визначається такими параметрами:

ПолеОпис
КодКод діапазону, який використовуватиметься для передачі даних у відповідні розрахункові функції.
Код періодуВказується період, з якого починає діяти зазначений діапазон.
ОписТекстовий опис/коментар для діапазону.
Тип діапазонуВказується тип діапазону. Залежно від типу діапазону в рядках налаштування можуть бути помітні певні поля. При передачі діапазону в функцію кожного виду діапазону використовується власна функція (функція, яка аналізує лише певне поле діапазоні.).
Враховувати стать співробітникаЯкщо необхідно, щоб діапазон враховував стать співробітника, потрібно встановити в налаштуванні значення «Так».
Враховувати вік співробітникаЯкщо необхідно, щоб діапазон враховував вік співробітника, потрібно встановити значення «Так».
Враховувати родичівЯкщо необхідно, щоб діапазон враховував родичів співробітника, потрібно встановити значення «Так».

Налаштування Наборів даних із зарплати.

Шлях: Зарплатні елементи

Набір даних із зарплати використовується для налаштування зв'язку з модулем «Роботи». Для налаштування наборів даних із зарплати, які використовуються в алгоритмах розрахунку Відрядна оплата праці., На Картці зарплатного елемента, на закладці Головна, натисніть кнопку Набір даних із зарплати. Налаштування наборів даних визначається такими параметрами:

ПолеОпис
Код елементаКод елемента, для якого виконується налаштування.
КодВказується числове значення для подальшого розрахунку даних. приклад: 20%.
ОписТекстовий опис/коментар.
Код періодуВказується період, з якого починає діяти дана настройка.
Код роботиВибирається зі списку, що формується в модулі «Роботи» за введеними роботами. Можна налаштувати фільтр на вибір роботи.
Номер робочого завданняВибирається зі списку, що формується в модулі «Роботи» за введеними робочими завданнями.
Тип операціїВибираємо зі списку: • Використання, • Продаж

Копіювання налаштувань елементів.

Шлях: Зарплатні елементи

У системі існує можливість копіювання елементів та їх налаштувань. Для копіювання поточного елемента в Картці зарплатного елемента натисніть кнопку Копіювати: У полі Новий елемент введіть код нового елемента та натисніть OK. У картці нового елемента змініть опис та інші параметри. Для копіювання розрахунок елемента необхідно вказати з якого елемента і періоду скопіювати розрахунок.

Звіт «Розрахунок зарплати – налаштування».

Шлях: Звіти/Розрахунок зарплати - налаштування

Звіт відображає дані налаштування розрахунку зарплатних елементів, що задаються на картці зарплатного елемента.

Групи зарплатних елементів.

Шлях: Адміністрування/Групи зарплатних елементів

Для визначення видів нарахувань та утримань використовуються коди груп елементів. Група зарплатних елементів - це додаткове групування зарплатних елементів, схожих за призначенням. Групування зарплатних елементів може використовуватись у різних цілях, наприклад, визначення базової суми для зарплатного елемента.

© 2008 - 2023 SMART business