Перейти до основного вмісту

Сценарій "Штатний розклад"

"Штатний розклад"– ємний та простий інструмент роботи зі структурою підприємства, що є сукупністю відомостей про підрозділи та посади компанії, а також дає інформацію про вакансії та зайняті місця. Штатний розклад формується на підставі довідника фактичних та бюджетних позицій компанії.

Крок 1 Перегляд штатного розкладу

Штатний розклад, який діє на певний період часу, відображається на сторінці Штатний розклад.

На верхній панелі форми необхідно встановити параметри перегляду штатного розкладу:

Вкладка Параметри

ПолеОпис
Показати бюджет/фактичніВибирається тип позицій, які мають відображатись у штатному розкладі: Фактична (за замовчуванням) – відображаються лише фактичні позиції. Бюджетна – відображаються лише бюджетні позиції. Всі – відображаються позиції будь-якого типу.
Показати штатних/позаштатнихВибирається тип позицій, які мають відображатись у штатному розкладі: Тільки штатні (за замовчуванням) – відображаються лише позиції, зайняті співробітниками копання. Позаштатні – відображаються лише позиції, зайняті позаштатними співробітниками компанії. Всі – відображаються позиції будь-якого типу.
Перегляд:Фільтр за періодом.
Перегляд як:Відображення станом на дату або як оборот за період.
Центр відповідальностіВідображається центр відповідальності.

Штатний розклад є ієрархічною структурою, перший рівень якої утворює підрозділ. Другий – список позицій, відкритих у цьому підрозділі.

Для кожної позиції в штатному розкладі відображається така інформація:

Сторінка Штатний розклад

ПолеОпис
ТипТип підрозділу (заголовок/одиниця). Підрозділи з типом «Заголовок» використовуються лише для формування ієрархічної структури компанії та відображаються жирним шрифтом.
Код підрозділу Назва підрозділуКод та найменування підрозділу – елемента організаційної структури.
Код посади Назва посадиКод та найменування посади, що відповідає позиціям, відкритим у підрозділі.
Планові позиціїКількість позицій, що знаходяться в даний час у статусі «Планується», на дату, яка формується за значенням «Перегляд по». Зверніть увагу, що сторінка відображає кількість запланованих позицій на момент формування форми. Якщо в пізніший період часу вони будуть затверджені або закриті, то поле буде порожнім.
Затверджені позиціїКількість позицій, що перебувають у статусі Затверджено в даний момент часу, на дату, що формується за значенням «Перегляд по».
Плановий базовий окладСума базових окладів для всіх позицій, що знаходяться в даний час у статусі «Планується», на дату, яка формується за значенням «Перегляд по». Значення поля вибирається із поля «Базовий оклад» картки позиції.
Планові надбавкиСума планових надбавок для всіх позицій, що знаходяться в даний час у статусі «Планується», на дату, яка формується за значенням «Перегляд по». Значення поля вибирається із поля «Надбавка» картки позиції.
Плановий місячний окладСума місячних окладів для всіх позицій, що знаходяться в даний час у статусі «Планується», на дату, що формується за значенням «Перегляд по». Значення поля вибирається з поля "Місячний оклад" картки позиції.
Затверджений базовий окладСума базових окладів для всіх позицій, що знаходяться в даний час у статусі «Затверджено» на дату, що формується за значенням «Перегляд по». Значення поля вибирається із поля «Базовий оклад» картки позиції.
Затверджені надбавкиСума планових надбавок для всіх позицій, що знаходяться в даний час у статусі «Затверджено» на дату, що формується за значенням «Перегляд по». Значення поля вибирається із поля «Надбавка» картки позиції.
Затверджений місячний окладСума місячних окладів для всіх позицій, що знаходяться в даний час у статусі «Затверджено», на дату, що формується за значенням «Перегляд по». Значення поля вибирається з поля "Місячний оклад" картки позиції.
Центр відповідальностіВідображається центр відповідальності.
Також відображаються такі значення: Неактивні затверджені позиції, Неактивний затверджений базовий оклад, Неактивний затверджений місячний оклад, Неактивні затверджені надбавки, Вакантні позиції, Вакантний базовий оклад, Вакантний місячний оклад, Вакантні надбавки, Зайняті позиції.

Крок 2 Затвердження штатного розкладу

Для архівування штатного розкладу необхідно натиснути Архів і обрати Так.

Зверніть увагу, що при використанні зазначеної функції штатний розклад сформується на дату, яка формується за значенням «Перегляд по». У наказ буде включено лише затверджені позиції.

Фактично, сторінка є зрізом штатного розкладу на дату, зазначену в полі «Дата документа», створений у певний момент часу і може використовуватися для різних цілей. Якщо на підставі сформованого зрізу необхідно сформувати друковану форму наказу на затвердження штатного розкладу, можна додатково заповнити такі поля:

Сторінка Архів Штатного розкладу Шлях: Архів - Архівні штатні розклади

ПолеОпис
Номер наказуНомер штатного розкладу
Номер наказуНомер кадрового наказу
Код начальника відділу кадрівКод працівника – начальника відділу кадрів. За замовчуванням поле заповнюється на основі однойменного поля з налаштування «Інформація про організацію» (сценарій Інформація про організацію).
Код головного бухгалтераКод працівника – головного бухгалтера підприємства. За замовчуванням поле заповнюється на основі однойменного поля з налаштування «Інформація про організацію» (сценарій Інформація про організацію).
Дата наказуДата кадрового наказу.
Штатний розклад на датуДата штатного розкладу.
Штатні позиціїКількість штатних позицій у штатному розкладі.
Позаштатні позиціїКількість позаштатних позицій у штатному розкладі.
СтатусПоточний статус документа, наприклад, Затверджено

Роздрукувати форму штатного розкладу можна за кнопкою Друк з картки архіву штатного розкладу.

На підставі архіву Штатного розкладу формується звіт Інформація про вакансію.

Крок 3 Накази за штатним розкладом

Додати або видалити окремі позиції та підрозділи у штатному розкладі можна за допомогою спеціального документа – Наказу за штатним розкладом. Для реєстрації нового наказу на зміну штатного розкладу заповнюються такі поля у заголовку документа:

Сторінка Наказ за штатним розкладом Заголовок

ПолеОпис
НомерВнутрішній номер документа Поле заповнюється автоматично
Код начальника відділу кадрівКод працівника – начальника відділу кадрів. За замовчуванням поле заповнюється на підставі однойменного поля в «Інформація про організацію» (сценарій Інформація про організацію).
Номер кадрового наказуНомер кадрового наказу відповідно до серії номерів.
Серія номерів кадрових наказівСерія номерів кадрових наказів, з яких буде створено номер кадрового наказу.
Дата кадрового наказуДата кадрового наказу, який використовуватиметься для формування друкованих форм документів.
ОписТекстове поле, в якому вноситься основа змін штатного розкладу. Зазначений текст виводиться у полі «у зв'язку з» друкованої форми наказу про внесення змін до штатного розкладу.
Дата документуВнутрішня дата документа.
Дата облікуДатою, якою будуть відображені дані зміни до штатного розкладу.
Дата початкуДата початку.
СтатусПоточний статус документа: Відкрито та Випущено.
Код головного бухгалтераКод співробітника – головного бухгалтера підприємства. За замовчуванням поле заповнюється на підставі однойменного поля в «Інформація про організацію» (сценарій Інформація про організацію).
Центр відповідальностіВідображається центр відповідальності.

У рядках документа вкажіть підрозділи/позиції, яких торкнулися зміни:

Сторінка Наказ за штатним розкладом Рядки

ПолеОпис
ТипЕлемент організаційної структури, в який будуть внесені зміни: • ПозиціяПідрозділШтатний розкладПосада
КодВказується код підрозділу або позиції (залежно від типу, вибраного в полі Тип), до якого будуть внесені зміни.
НазваНайменування позиції/підрозділу. Заповнюється автоматично під час заповнення поля «Код».
ДіяТип зміни: • Затвердити – затвердити позицію/підрозділ та включити її/його у штатний розпис. • Відкрити – відкрити затверджені позиції/підрозділи для внесення змін. • Закрити – закрити позицію/підрозділ у штатному розкладі. • Перейменувати – використовується для друкованої версії наказів за штатним розкладом. При переіменуванні Підрозділу шляхом обліку Наказу за штатним розкладом, для активних позицій підрозділу зі старою назвою можуть автоматично створюватись та затверджуватись позиції для підрозділу з новою назвою (позиції для підрозділу зі старою назвою автоматично закриваються), створюватись (за допомогою автоматичного створення Групового наказу на переведення) рядки Переведення на нові позиції в трудових договорах (зі створенням умов рядка трудового договору). Переіменування та усі аналогічні пов'язані дії доступні також для посади. • Змінити - використовується для зміни кількості ставок для бюджетної позиції (зверніть увагу на Налаштування модуля "Персонал і зарплата": Використання наказів за штатним розкладом = ON, Використовувати бюджетні позиції = ON)
Код нового підрозділуУ друкованій формі наказу ШР використовується поле "Код нового підрозділу" за типом "перейменувати підрозділ". Процес, як і раніше, такий - створюємо новий підрозділ з новою назвою і переводимо туди всі позиції зі співробітниками.
Код нової посадиПроцес, як і раніше, такий - створюємо нову посаду з новою назвою і переводимо туди всі позиції зі співробітниками.
Нова назваНеактивно для редагування, підтягується найменування підтягується з поля "Код нового підрозділу"
Центр відповідальностіВідображається центр відповідальності.
СтавкаСтавка. У випадку зміни ставки для бюджетної позиції, необхідно вказати нове значення.
Щоб зберегти документ від випадкових змін, його можна перевести у стан Випущено (Закладка Дії, блок Функції, кнопка Випустити). Відкрити вже випущений документ можна, вибравши кнопку Відкрити. Для того, щоб затвердити наказ та внести зміни до штатного розкладу, натисніть кнопку Облік – Облікувати. Для формування друкованої форми наказу про внесення змін до штатного розкладу натисніть Друк.

Обліковані накази за штатним розкладом доступні для перегляду списку облікованих документів.

Друковану форму наказу про внесення змін до штатного розкладу можна також сформувати з форми облікованого документа.

На закладці Пов'язані можна налаштувати текст наказу.

Для цього необхідно використовувати Text Template у Staff List Order Header:

%JobTitleName%

%NewJobTitleName%

%JobTitleCodeKP%

%NewJobTitleCodeKP%

%StartDate%

Крок 4 Створення масового підвищення зарплати

За допомогою періодичного завдання «Створення підвищення зарплати» можна автоматично створювати фактичні позиції з потрібними параметрами та оформляти переказ груповим наказом.

Звіт Створення підвищення зарплати

ПолеОпис
КоефіцієнтКоефіцієнт, який застосовується у разі підвищення окладів.
Номер кадрового наказуНомер кадрового наказу.
Дата кадрового наказуДата кадрового наказу.
Дата початкуДата початку дії нову позицію.
Код календаряЯкщо потрібно змінити календар, необхідно вказати нове значення.
Код групи розрахункуЯкщо необхідно змінити код групи розрахунку, потрібно вказати нове значення.
Облікова групаЯкщо потрібно змінити облікову групу, необхідно вказати нове значення.
Збільшити на сумуСума, що застосовується у разі підвищення окладів.
Область фільтрів ПідрозділПри необхідності можна вказати фільтри за підрозділами, за якими запускатиметься періодичне завдання.
Область фільтрів СпівробітникПри необхідності можна вказати фільтри по співробітникам, за якими запускатиметься періодичне завдання.
Область Додаткові параметри/Максимальний час створення рядкаВизначає максимальний час формування рядків звіту. У разі перевищення цього часу формування звіту буде скасовано. Значення має бути у форматі[d.]hh:mm
.ffffff
. Можна увімкнути мілісекунди, однак вони не враховуватимуться.
Область Додаткові параметри /Максимальна кількість рядківВизначає максимальну кількість рядків, які включаються до звіту. При перевищенні цієї кількості формування звіту буде скасовано.
Область Додаткові параметри /Максимальна кількість документівВизначає максимальну кількість документів, які включаються до звіту. Цей параметр стосується лише звітів документів. При перевищенні цієї кількості формування звіту буде скасовано.
Після натискання «ОК», буде створено груповий наказ, у якому будуть перебувати рядки з переведенням на нову фактичну позицію, яка створена за заданими параметрами.

Необхідно перевірити наказ та затвердити. Якщо в Налаштуванні модуля Персонал і зарплата встановлено чеккер Викор. Накази за штатним розкладом, то наказ створюється.

© 2008 - 2023 SMART business