Перейти до основного вмісту

Сценарій "Журнал відпусток"

Журнал відпусток – інструмент для ручної зміни або додавання операцій нарахування відпустки, компенсації відпустки, коригування відпустки по співробітнику. Принципи роботи з Журналом відпусток такі самі, як і для будь-якого іншого виду журналів у системі Microsoft Dynamics. Для журналу можуть бути сформовані різні шаблони та розділи. Шаблони журналу співробітника визначаються на сторінці Шаблони журналу співробітника (Тип = Відпустка). В системі не підтримуєтьсякархівування рядків журналу відпусток, тобто після обліку рядка журналу видаляються. Облік рядка Журналу відпусток з налаштуваннями Табельний облік та Код часової активності дозволяє створювати деталі табеля. При скасуванні зарплатного регістру відбувається повернення попередніх значень деталей табеля (до обліку рядка з Журналу відпусток).

Крок 1: Структура журналу відпусток

Сторінка Журнал відпусток

ПолеОпис
Код співробітникаКод співробітника.
Код часової активностіКод часової активності для відпустки.
ОписОпис .
Опис ( English )Опис на англійській мові.
Код елементуКод елементу. Значення підтягується автоматично, виходячи зі значення Коду часової активності. Може бути змінено вручну.
Дата початкуДата початку.
Дата закінченняДата закінчення.
КількістьКількість днів відпустки.
Номер документаНомер документа.
Номер кадрового наказуНомер кадрового наказу.
Серія номерів кадрових наказівСерія номерів кадрових наказів
Дата документуДата документу.
Дата кадрового наказуДата кадрового наказу.
Дії при облікуДія при обліку: * • Створити* – створити нове нарахування/компенсацію/коригування відпустки. • Оновити – змінити наявне нарахування/компенсацію/коригування відпустки, код якої вказано у полі «Застос. до операції». • Закрити – закрити існуюче нарахування/компенсацію/коригування відпустки, код якої вказано у полі Застосов. до номеру операції.
Застосов. до номеру операціїКод існуючої операції з «Операції відсутності співробітника», яку необхідно змінити відповідно до вказівок у полі «Дії при обліку».
Тип операціїТип операції: • Нарахування - Операція нарахування відпустки. Операція нарахування може створюватися при затвердженні трудового договору (сценарій Трудові договори) та при закритті періоду (сценарій Період заробітної плати). *• Компенсація * - Операція компенсації відпустки. Через журнал відпусток нараховується компенсація випадку, коли компенсація виплачується і співробітник продовжує працювати. Через облік рядків із компенсацією відпустки інформація про дні компенсації додається до Балансу відпустки, а також автоматично у Книзі операцій по зарплатним елементам створюється рядок із зарплатним елементом компенсації відпустки для виконання подальшого розрахунку у зарплатному документі (детальніше у сценарії Компенсація відпустки). Облік компенсації при звільненні виконується автоматично під час затвердження рядка договору (детальніше у сценарії Компенсація відпустки). • Коригування - операція коригування. Для коригування балансу конкретного нарахування відпустки. Наприклад, якщо є залишок днів із попереднього місця роботи або інші ситуації, за яких потрібно вплинути на кінцевий баланс. Якщо дні в балансі потрібно зменшити, то в полі «Кількість» потрібно вказати значення зі знаком «-». Якщо дні в балансі потрібно збільшити, то в полі «Кількість» потрібно вказати значення зі знаком «+». • Використання - опція використання відпустки.
Номер операції нарахуванняНомер операції нарахування відпустки, до якої необхідно віднести операцію компенсації або коригування.
Код періодуВибрати відповідний період зарплати.
Період СЗ зПерший період до розрахунку СЗ. Поле заповнюється автоматично при виклику функції розрахунку СЗ РАСЧЕТ СРЕДНЕГО ЗАРАБОТКА в алгоритмі розрахунку.
Періоду СЗ поОстанній період до розрахунку СЗ. Поле заповнюється автоматично при виклику функції розрахунку СЗ РАСЧЕТ СРЕДНЕГО ЗАРАБОТКА в алгоритмі розрахунку.

Крок 2: Функціональні кнопки журналу відпусток

Для створення рядків журналу можна використовувати функцію Запропонувати періоди нарахування відпустки (Дії - Запропонувати періоди нарахування відпустки).

На вкладці Фільтр: Співробітник визначаються параметри для відбору списку співробітників, котрим мають бути сформовані рядки нарахування відпустки.

В полі Фільтр по періоду необхідно вказати значення зарплатного періоду. При запуску звіту буде створено рядки нарахування відпустки, для працівників, у яких період нарахування закінчився в заданому періоді.

Кнопка Видалити - Видалити поточний рядок із журналу.

Кнопка Облікувати - Виконується облік рядка журналу: рядок з журналу видаляється, створюється операція в Операціях відсутності співробітника.

Закладка Пов'язані - Рядок:

Кнопка Картка співробітника - відкривається картка співробітника, який зазначено у поточному рядку журналу.

Кнопка Картка елементу - відкривається картка елементу, що вказано у поточному рядку журналу.

Кнопка Виміри - Вимірювання поточного рядка журналу.

Поле Текст кадрового наказу - На сторінці можна вибрати текстовий шаблон, який згенерує текст наказу згідно з правилами, описаними в сценарії Текстові шаблони.

Крок 3: Імпорт балансу відпустки

У системі доступний імпорт операцій відсутності співробітника.

Для коректного відображення потрібно виконати певний алгоритм дій.

  1. Через журнал відпусток необхідно створити та облікувати рядок нарахування відсутності із зазначенням коду активності. У рядку обов'язковим для заповнення є поле Номер документа (наприклад, для нумерації можна використовувати номер співробітника+рік нарахування+код активності). Після обліку рядка нарахування, операції нарахування автоматично надається унікальний номер.

  2. Через журнал відпусток необхідно створити рядок (рядки) використання відсутності із зазначенням коду активності. У рядку (рядках) обов'язковим для заповнення є поле Номер документа (він має бути ідентичним відповідному номеру документа у рядку нарахування).

  3. Далі необхідно використовувати функцію Встановити номер операції нарахування, яка знайде унікальний номер операції по полю Номер документа та встановить його в полі Номер операції нарахування для рядків із типом використання.

Після облікування рядка (рядків) використання відбудеться їх прив'язка в балансі до необхідної операції нарахування.

Якщо в рядку використання встановити налаштування Табельний облік, тоді після обліку додатково будуть створені деталі табеля для періоду дії рядка. Після скасування регістру зарплати, деталі табеля для періоду дії рядка повернуться до попереднього значення.

© 2008 - 2023 SMART business